odna110
نظامی 110
تمام تسلیحات معرفی شده در این وب مورد استفاده در نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

 

در ابتدا به نظر مراجع تقلید می پردازیم.

نظر مراجع معظم تقلید درباره رمالی و جن‌گيري:

پاسخ آيت‌الله ناصر مكارم شيرازي:

دعا نويسي حرفه‌اي، که شغل افراد سودجوست، صحيح نيست و غالب کتاب‌هايي که به آن استناد مي‌کنند، اعتباري ندارد.

اين امر اگر چه ممکن است ولي شرعا جايز نيست، و بسياري از مدّعيان آن افرادي دروغگو يا خطاکارند و فال گيري از خرافات است و گرفتن پول براي گرفتن فال جايز نيست."

پاسخ آيت الله صافي گلپايگاني:

" نوشتن دعاهايي كه با دليل معتبر از ائمه معصومين عليهم السلام نقل شده و اجرت گرفتن در مقابل آن، اشكال ندارد ولي مراجعه به فالگيرها يا دعانويساني كه به صورت‌هاي مختلفه از منابعي كه اعتبار شرعي ندارد نقل مي‌كنند يا مي‌نويسند جايز نيست و پول گرفتن اينگونه اكل مال به باطل و حرام است. والله العالم"

پاسخ آيت الله علوي گرگاني:

فال گيري و جن گيري مورد تائيد نيست ولي دعانويسي که فعلا در مملکت ما رواج دارد و بيشتر افراد کلاهبردار به اين امر مشغول هستند جايز نيست زيرا بسياري از آنها معلومات کافي در اين امر ندارند و گرفتن چنين پولهايي هم خالي از شبهه نيست و ما نبايد خودمان را در معرض سوء استفاده اينگونه افراد قرار دهيم"

 

 در پایان نظرات مراجع عظام تقلید دو بحث در مورد این فرد وجود دارد:

آیا این فرد دعاهایی که از ائمه ی معصومین نقل شده مینویسد؟  

چه نوع و چگونه او و همراهانش پول ها و مبالغ را از افراد برای اینکار میگیرد و آیا حرام است؟

 

در مورد اولین مساله پاسخ منتفی است چون با توجه به وضعیت ظاهری این فرد کمترین پایبندی به اسلام و حجاب اسلامی دیده نمیشود.اما با شیوه های فریبنده در اعیاد مذهبی مسلمانان با تبریک ویژه به آنان قصد دارد که خود را به اسلام بچسباند.

در مورد مساله ی دوم دیده میشود مبالغ هنگفتی از مردم فریب خورده توسط وی و همکارانش ستانده میشود.با وجود اینکه وی در ابتدا ژست رایگان بودن فعالیتهایش را میگیرد اما بارها و بارها خود اعلام کرده که مسئولین خرید از شما مبالغ زیادی را در ازای خرید شمع های گیاهی و آینه های صد ساله میگیرند.حیله تا چقدر.بعد برای اینکه کسی برای چندبار با آینه ها استفاده نکند میگوید بعد از انجام کار باید آینه ها شکسته شود.حال بماند سفرهای اروپایی که با افراد فریب خورده برگزار میکند چه مقدار پول از آنان به جیب میزند.

یکی دیگر از شگردهای این فرد برای جذب افراد ایجاد طمع در بین آنها با دادن وعده های به دست اوردن مبالغ بزرگی است. 

 تمام برنامه شامل موارد زیر است:

الو سلام گلم ( سلام خانومم ، سلام خانومی ، سلام عزیزم ) شما با مینا صحبت می کنی مشکلت چیه گلم ؟از کشور عزیزمون ایران؟بعلههههه از کشور عزیزمون ایران

بیشتر افرادی که ارتباط تلفنی برقرار می کنند خانم ها هستند که قربانیان دروغ این فرد می شوند . و غالب مشکلات هم مرتبط با مسائل عشقی و خانوادگی و زناشویی است که قرار است مینا با استادانش ( بخوانید همکاران کلاهبردارش ) برای جمعی ساده لوح ، نسخه حرز کارگشا بپیچد.

 

   این هم نوعی شیادی مدرن است که وی سواد حداقلی در گزینش کلمات و چینش جملات ندارد و نه معنویتی به صورت دارد که رنگ رخساره خبر از سر ضمیرش ندهد  ونه صداقتی به سیرت دارد که ضد و نقیض های خرافی را دام سرمایه جمعی خام اندیش قرار ندهد.با وجود این خود را دارنده ی دکترای افتخاری از یکی از دانشگاههای انگلیسی میداند.

به فرض محال که وی و همراهانش انسان های خاصی باشند و می توانند دعا کنند گره از مشکل مردم باز کنند اما چرا دعایی برای صدای گرفته ی خود نمیکند که اگر در حین برنامه پنج شیش لیوان آب نخورد صدایش گرفته میشود؟ چرا بنا به گفته ی خودشان هیچ یک از افراد شبکه و حتی مدیریت شبکه ی ماهواره ای که مینای قلابی که حتی نامش هم قلابی است و در آن به رمالی میپردازد به کارهای شیاد اعتقادی ندارند در صورتیکه اگر چیزی وجود داشته باشد اول باید آنان که به او نزدیک هستند تاثیرات فعالیتهایش را حس کنند و جذب او شوند؟تعداد این چراها بیشمار است.

سه شنبه ۲۱ شهریور۱۳۹۱ | 18:37 | امیر |